Posted in Աշխատակարգ

Մանկավարժական հունիսյան բաց ճամբար Հունիսի 18-22

Հունիսի 18-22

Մասնակիցները՝ կրթահամալիրի մանկավարժական աշխատողներ, «մանկավարժական նորարարության «Բարեկամություն» ճամբար 

9։00-10։00՝ Ազգարական երաժշտական պարապմունք. Հարսանեկան ուրախություն՝ տիկնիկ պսակ

10:00-11:00 Երկարացված օրվա կազմակերպիչներ

Ձիավարություն- հունիսի 18, 20․ ժամը 10․00
Լող – հունիսի 19, 21, ժամը 12․00
Հեծանիվ – հունիսի 19․ ժամը 10․00

11։00-11։30՝ ընդմիջում

14։00-14։30՝ ընդհանուր պարապմունք.

երաժշտություն-պար

  • բաց լողափնյա դպրոցի զարգացում
  • հեղինակային կրթական ծրագրով ստուգումների-քննությունների կազմակերպումը

15։00-16։00՝

  • «Բարեկամություն» ճամբարի մասնակիցների, կրթահամալիր դիմողների համար՝ բլոգային-նախագծային ուսուցման պարապմունքներ
  • Մարզական պարապմունքներ

Երեկոյան զբոսանքի նախագծեր. Երևան 2800

Advertisements
Posted in Սեմինարներ

Ձիավարության սեմինար-պարապմունք

Հունիսի 11

Այսօր տեղի ունեցավ երկարացված օրվա կազմակերպիչների ձիավարության ուսուցման հերթական  սեմինար — պարապմունքը: Ամենահավես սեմինար պարապմունքներից, որն ունի իր հստակ նպատակը՝ սովորել եւ հետո արդեն սովորածը կիրառել  ճամբարային երկարացված օրվա ջոկատներում: Խորեն Հազարումյանի և Լուսինե Աբրահամյանի  շնորհիվ  սովորում ենք  ճիշտ խնամել ձիերին՝   սանրել, մաքրել, քայլեցնել, սանձը կապել, ճիշտ վարելու ձևերից մինչև նստելու, թամբելու, սանձելու հմտություններ:

Posted in Աշխատակարգ

Հունիսի 3-րդ շաբաթ՝ ստուգատես փառատոնային ճամբար։ Մանկավարժության նորարարության «Բարեկամություն» ճամբար։

Հունիսի 11-15

Երկարացված օրվա կազմապերպիչների պարապմունքներ

Ձիավարություն- հունիսի 11, 13, 15, ժամը 12․00
Լող – հունիսի 12, 14, ժամը 12․00

Հունիսի 11

09:00՝    Ընդհանուր պարապմունք
09:30՝-10:00՝ «Ընտրանի» համերգ-ցուցադրության փորձը
10:00-11:00՝  Միջավայրի ձևավորում, խնամք, ցուցադրության պատրաստություն
12:00- 13:00 Ձիավարության սեմինար
13:00- 14:00 Ստուգատեսերի ներկայացում. Թատերական ներկայացման տեսագրում

15:00՝ Համերգային փորձ, հյուրասիրության պատրաստություն
17:00 « Ընտրանի»

Հունիսի 12
09:00՝ Ընդհանուր պարապմունք
09:30՝-10:00՝ Ազգագրական փառատոնի փորձեր
10:00-11:00՝ Արտ պլեներ, միջավայրի խնամք
12:00՝ Ստուգատես-փառատոնային համերգ
Մասնակիցներ՝ դասավանդողներ, ճամբարականներ
12:00- 13:00 Լողուսուցման սեմինար
13:00- 14:00՝ Այցելություն «Սեբաստիա» նախակրթարան

 

Հունիսի 13

09:00՝ Ընդհանուր պարապմունք
09:30՝-10:00՝ Ազգագրական փառատոնի փորձ
10:00-11:00՝ Արտ միջավայր
12:00՝ «Մեկ օր մանկության հետքերով»-Արևմտյան դպրոց, նարինե Դավթյան, Սեբաստիա Համերգասրահ, մասնակիցներ դասավանդողներ, ճամբարականներ
12:00- 13:00 Ձիավարության սեմինար
14:00 «Նուբար» հայ ավանդական երգի-պարի համույթ. 
Մասնակիցներ՝ դասավանդողներ, «Սեբաստիա» համերգասրահ

Հունիսի 14
09:00՝ Ընդհանուր պարապմունք
09:30՝-10:00՝ Ազգագրական փառատոնի  փորձ
10:00-11:00՝ Սոնա Քոչարյանը «Հարթակ Գեղարվեստում» ակումբում

12:00- 13:00 Լողուսուցման սեմինար

14:00-15:00՝ Երևան 2800, «Իմ թաղը» նախագծով  երևանյան բակեր

Մարմարյա սրահ, մասնակիցներ՝ դասավանդողներ, ճամբարականեր

Հունիսի 15
09:00՝ Ընդհանուր պարապմունք
09:30՝-10:00՝ Ազգագրական փառատոնի փորձը
12:00- 13:00 Ձիավարության սեմինար-պարապմունք
14:00 Մեդիաուրբաթ-համերգ
Ազգագրական փառատոնի ամփոփում

Posted in Ճամփորդություններ

Ուսումնական ճամփորդություն Քարաշամբ, Բջնի

bjni

Արզնի-Նոր Գեղի- Քարաշամբ-Բջնի

Ուրբաթ օրը, հունիսի 8,  Գետը համայնքում նախագծի շրջանակում արշավելու ենք դեպի Արզնի-Նոր Գեղի- Քարաշամբ-Բջնի ՝ Բջնիի սբ, Աստվածածին եկեղեցի, (Հրազդան գետի հոսանքնի վեր, մոտ 30կմ):

Մասնակիցներ՝ Առաջին դասարանցիներ, ծնողներ:

Անհրաժեշտ իրեր՝

  • ուսապարկ
  • օրապահիկ-բրդուճներ
  • գլխարկ
  • սպորտային հագուստ-կոշիկներ
  • ջրաման

Շարժվում ենք Արևելյան դպրոցից, ժամը 10.30:

 

Posted in Աշխատակարգ

Ամառային ուսումնական բաց ճամբար. 9 – 13 հուլիս

 

20180606_145004

Կրթահամալիրի 2017- 18 ուստարվա ուսումնական օրացույցով  հուլիսի 9-13-ը  մեկնարկում է  ուսումնահետազոտական ամառային բաց ճամբարը

Ճամբարային գործունեության  նախագծերը՝

  • Հեծանվավարություն,   լող, թենիս,   մարզական խաղ- մրցույթներ,
  • Պարտիզապուրակային և բարեկարգման աշխատանքներ  կրթական պարտեզում
  • Բացօթյա նկարչություն,  պլեներ Թումանյանի այգում
  • Լողափնյա  խաղեր
  • Թվային  միջոցների  ուսուցում
  • Կենդանիների և բույսերի  խնամք
  • Այլընտանքային  տեխնոլոգիա
  • Մաթեմատիկական,  տրամաբանական խաղեր
  • Խեցեգործություն
  • Բացօթյան  շախմատային  մրցաշարեր
  • Ուսումնական ագարակ

հուլիսի  9.

10.00 — Ընդհանուր  պարապմունք, պարեր

10.20-10.30- Հաշվառում

10.30-11.00 — Ծանոթացում օրվա նախագծերի հետ, միջավայրի հիգիենա

11.00 — Նախաճաշ

11.30-12.00 — Հեծանիվ

12.00-13.00 — Լող

13.00  — 14.00  Քայլարշավ դեպի  Արևմտյան դպրոց

14.30 — Ճաշ

15.00-15.30 — Հայկական ավանդական խաղերի  կազմակերպում

15.30 -16.00 -Լող

16.00 — Ճանապարհում

հուլիսի  10.

10.00 — Ընդհանուր   պարապմունք, պարեր

10.20-10.30- Հաշվառում

10.30-11.00 — Ծանոթացում օրվա նախագծերի հետ, միջավայրի հիգիենա

11.00 — Նախաճաշ

11.30-12.00 — Հեծանիվ

12.00-13.00 — Լող

13.00  — 14.00 – Թենիս

14.30 — Ճաշ

15.00-15.30 — Բացօթյա շախմատային  մրցաշար

15.30 -16.00 լող

16.00 — Ճանապարհում

հուլիսի   11.

10.00 — Ընդհանուր  պարապմունք

10.20-10.30- Հաշվառում

10.30-11.00 — Ծանոթացում օրվա նախագծերի հետ, միջավայրի հիգիենա

11.00 — Նախաճաշ

11.30-12.00 — Հեծանիվ

12.00-13.00 — Լող

13.00  — 14.00 — Մաթեմատիկական  ինտելեկտուալ  խաղեր

14.30 — Ճաշ

15.00-16.00  Քայլարշավ  դեպի  Թումանյանի  այգի

16.00 — Ճանապարհում

հուլիսի  12. 

10.00 — Ընդհանուր  պարապմունք, պարեր

10.20-10.30-  Հաշվառում

10.30-11.00  –   Ծանոթացում օրվա նախագծերի հետ, միջավայրի հիգիենա

11.00  –      Նախաճաշ

12.00 –  Հեծանվավարություն

14.30 –   Ճաշ.  ուսումնական  ագարակ

15.00-16.00 -Լող

16.00 — Ճանապարհում

հուլիսի  13. 

10.00 — Ընդհանուր  պարապմունք, պարեր

10.20-10.30- Հաշվառում

10.30-11.00 — Ծանոթացում օրվա նախագծերի հետ, միջավայրի հիգիենա

11.00 — Նախաճաշ

11.30-12.00 — Հեծանիվ

12.00-13.00 — Լող

13.00  — 14.00   Խեցեգործություն

14.30 — Ճաշ

15.15 –    Լող

15.30 -16.00 –   Շախմատային   բացօթյա  մրցաշար  Հյուսիսային դպրոցի  ճամբարականների  հետ

16.00 — Ճանապարհում